Верховний суд Ірану затвердив право християн на свободу віросповідання. Проте й досі 20 тисяч християн перебувають за гратами
Європа та світ
12.12.2021
Приналежність до домашньої церкви не робить християн «ворогами держави» — таке рішення ухвалив Верховний суд Ісламської Республіки Іран з апеляції дев’яти новонавернених християн, які відбувають п’ятирічне ув’язнення за домашні богослужіння, але це ще не свідчить про зміну ставлення до християн в Ірані.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Заявників апеляції було відправлено у в’язницю за звинуваченням у «підриві національної безпеки» — це стандартне формулювання, яке використовується для арештів та судового переслідування християн в Ірані. Про це інформує Слово про слово, з посиланням на  inlight

У своєму рішенні від 3 листопада Верховний суд Ірану вказує, що новонаверненим не слід було пред’являти звинувачення через відсутність складу злочину, оскільки їх служіння в домашніх церквах і проповідницька діяльність не можуть бути кваліфіковані як підрив національної безпеки.

«Просту проповідь християнства і пропаганду «євангельської сіоністської секти» не можна кваліфікувати як таємні збори та змови з метою підриву безпеки країни, чи то вдома, чи на вулиці», – говорить рішення Верховного суду.

У ньому також зазначається, що створення та відвідування домашніх церков не є порушенням статей 498 та 499 Ісламського кримінального кодексу, які передбачають покарання за участь у «антидержавних групах». Правозахисна організація Open Doors вказує, що ці статті «давно та активно застосовуються», за ними засуджено понад 20 християн, які нині відбувають покарання в іранських в’язницях за молитви в домашніх церквах.

“За законодавством в Ірані домашня церква і християнська віра та інші віросповідання, свобода вибору разом з Ісламською вірою, Заратустранізмом (давня Іранська релігія) та Бахаїзмом не заборонені, але уряд Ірану, як і раніше, є тоталітарним. Це все обман та пропаганда уряду” – коментує Мані Мохамаді, місіонер іранського походження.

Ба більше, Мані стверджує, що звільнені є не зовсім християнами, адже не визнають основних християнських доктрин. Вони є модалістами, які вірять у те що Бог Старого завіту, перетворися на Ісуса, а потім в Духа Святого. Більшість християн не визнають їх і вважають єретиками.

Іранський правозахисник і адвокат Мансур Борджі, партнер Open Doors та директор з комунікацій організації Article 18 вважає, що рішення Верховного суду може стати поворотним і допоможе у боротьбі проти переслідувань іранських християн.

Читайте також: Як благовістити на роботі: лайфхаки від Сергія Лесніка

«Ми вітаємо це рішення Верховного суду країни, – заявив Борджі. — Воно має прокласти шлях до звільнення дев’яти християн після повторного розгляду справи у Революційному суді. Що ще важливіше, воно дає тисячам інших християн по всьому Ірану надію на те, що тепер вони зможуть разом молитися у своїх будинках, не побоюючись арешту та ув’язнення. Ми також закликаємо до того, щоб християнам було надано особливе місце для відправлення релігійних обрядів, що є їхнім правом за Конституцією Ірану та міжнародними пактами, які Іран підписав без жодних застережень».

За інформацією організації Open Doors USA, Іран знаходиться на 8-му місці серед країн, в яких християни зазнають переслідувань.

Джерело: slovoproslovo.info

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут.

Європа та світ
Останні новини
Останні новини