Угода із Пулом медичних патентів (Medicines Patent Pool, МРР), підтриманим ООН, є неприбутковою.
Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
Pfizer не отримуватиме роялті від продажу таблеток, вироблених за його технологією у країнах, що перераховані в угоді. Ліки можуть стати доступними для понад половини населення світу із бідніших країн - переважно Африки та Азії, пише bbc.com.
У цьому списку є й Україна, як країна із нижчими за середній рівень доходами.
Водночас поза угодою залишаються кілька країн із високими рівнями захворюваності на коронавірус. Серед них Бразилія, Китай, Росія, Аргентина і Таїланд. Проте у списку є такий відомий виробник дженериків як Індія.
Дженерики - це лікарські препарати, що відтворюють оригінал.
Читайте також: МОЗ готує покарання для лікарів-антивакцинаторів
Pfizer твердить, що розроблена таблетка значно знижує важкий перебіг хвороби у вразливих до її наслідків людей, зокрема й похилого віку.
На початку листопада Pfizer заявив, що клінічні випробування таблетки проти Covid-19, яку назвали Paxlovid, знижує ризик госпіталізації із важкими симптомами на 89% серед пацієнтів із групи ризику.
"Ці ліки дуже підходять країнам із низькими та середніми доходами і можуть зіграти ключову роль у порятунку життів", - заявив голова МРР Чарльз Гор.
У жовтні інший виробник ліків, Merck, оголосив про схожу угоду із МРР, яка дозволяє виробляти дженерики Мolnupiravir - його таблетки від ковіду,
Джерело: bbc.com
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут.