У Києві знову небезпечний рівень забруднення повітря: скільки води пити та як поводитися
Суспільство
20.01.2021
Станом на ранок 20 січня у столиці фіксують високий рівень забруднення повітря – його характеризують як шкідливий і дуже шкідливий для здоров’я людей.

Про це пише Українська правда з посиланням на saveecobotЦентральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, ресурс IqAir

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Згідно з даними saveecobot, показники забруднення перевищують норму у 3-4 рази.

Таку ситуацію станції моніторингу стану атмосферного повітря фіксують у всіх районах міста.

Найгірше повітря в районі залізничної станції "Київ-Волинський" (рівень забруднення 212 – при нормі до 50) та на вулиці Замковецькій (213).

За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, станом на 19 січня упродовж тижня рівень шкідливих речовин у повітрі Києва перевищував гранично-допустиму концентрацію у 2-7 разів.

Читайте також: Демографічна катастрофа: за 2020 рік більше померло українців, ніж народилось

Зокрема фіксували перевищення:

  • завислих речовин (пилу) – у 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин);
  • діоксиду сірки – у 3,6-3,9 раза – на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Інженера Бородіна, площі Перемоги, Оболонському проспекті; у 2,3-3,4 раза – на інших постах спостережень, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не спостерігалось;
  • діоксиду азоту – у 5,5-7,2 раза – на вулицях Каунаській та Інженера  Бородіна, площі Перемоги; у 4-4,8 раза – на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, бульварах Лесі Українки та Вацлава Гавела; у 3,1-3,9 раза – на усіх інших постах, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось;
  • формальдегіду – у 2-2,2 раза – на проспекті Перемоги, площах Бессарабській і Перемоги, вулицях Олександра Довженка та Каунаській; у 1,4-1,8 раза – на інших постах спостережень, крім проспекту Науки.

Повідомляється, що у найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери.

За даними ресурсу IqAir, станом на ранок 20 січня Київ знаходиться на 13-му місці світового рейтингу міст з найбруднішим повітрям.

Антирейтинг очолюєють Карачі і Лахор (Пакистан) та Дака (Бангладеш).

Київські медики рекомендують дітям і дорослим вживати більше води і не панікувати, йдеться на Liga.net.

"Дітям потрібно випивати до 1,5 літра на добу, дорослим і підліткам – до 2 літрів води", – зазначає дільничний педіатр поліклініки Святошинського району №1 Павло Смалько.

За його словами, потрібно утриматися від прогулянок, поменше відчиняти кватирки.

"Якщо дитина погано почувається, то краще її залишити вдома. Жодної паніки бути немає, це не страшно", – каже Смалько.

У цей період також важливо скоригувати меню.

"Саме харчуванню належить найбільша питома вага у активізації захисних сил організму, оскільки їжа трансформуються в енергію фізіологічних функцій і структурні компоненти людського тіла", – пояснює лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

Основні правила харчування вкладаються в декілька пунктів: різноманітне, місцевими продуктами, невисокої калорійності, переважно рослинне.

Режим харчування: 2-3 разовий, без перекусів.

Перекуси допускаються лише при деяких показаннях (важкохворі, при загостреннях захворювань органів травлення).

Прийоми їжі бажано вмістити в 8-10-годинний проміжок часу. 

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Суспільство
Останні новини