Про це сказав на брифінгу у Варшаві 8 січня міністр національної єдності України Олексій Чернишов.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
За його словами, «триває конструктивна взаємодія між урядами Польщі та України в питаннях освіти, освіти українських дітей у Польщі», пише radiosvoboda.org.
«Сьогодні в мене відбулася зустріч із міністеркою освіти Польщі, з якою ми розглянули детально питання українського компонента чи української програми в польських школах. Також – питання залученості українських викладачів. А також – тих перешкод, які існували або, можливо, існують, які стосуються нострифікації дипломів українських викладачів. Я впевнений, що ці питання будуть вирішені найближчим часом. Розуміння таке є, і польський уряд робить суттєві кроки назустріч», – відзначив Чернишов.
Міністр не зміг конкретно відповісти на запитання, в яких саме польських школах з’явився згаданий ним «український компонент».
«У нас встановлений робочий діалог з Міністерством освіти. Я вважаю, що це – дуже важливий крок вперед. Питання українського компонента повністю зрозуміле, і ми будемо його разом вирішувати. Насправді ми маємо усвідомлювати логіку і політику польської системи освіти і їхні цілі в цьому відношенні. Але, я вас запевняю, що в нас є дуже позитивні зрушення в цьому питанні», – сказав міністр національної єдності України.
Чернишов також відзначив, що польський уряд отримав фінансування на суму 500 мільйонів злотих (понад 120 мільйонів доларів – ред.) на фінансування координаторів міжкультурних питань. Ідеться про освітян, які інтегрують дітей із національних меншин у польську систему освіти (тобто ці кошти спрямують не лише на українську меншину, а й інші, представлені в Польщі – ред.).
За даними УВКБ ООН, у Польщі проживає нині близько мільйона українських біженців.
Загальна допомога Польщі в 2022 році, включаючи підтримку українських біженців у Польщі, становила понад 2% її ВВП, або 56,6 млрд злотих, повідомляється у звіті Інституту Досліджень Світової Економіки в Кілі. Що стосується відсотка ВВП, то це був найбільший показник серед усіх країн, які допомагали Україні.
Джерело: radiosvoboda.org
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут