Більшість євангельських християн у США висловлюють глибоке занепокоєння через плани адміністрації Дональда Трампа скоротити фінансування зовнішньої допомоги, повідомляє Слово про Слово з посиланням на The Christian Post.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Опитування, проведене дослідницькою фірмою LSG за замовленням Національної латинської євангельської коаліції (NaLEC), охопило понад 1 000 християнських виборців у США з 8 по 15 квітня 2025 року.
Згідно з результатами опитування, 76% євангельських християн виступають проти значних скорочень зовнішньої допомоги. Вони побоюються, що зменшення фінансування сприятиме переслідуванню християн за межами США, шкодитиме американському сільському господарству та призведе до смертей, яких можна було б уникнути.
Це питання посіло перше місце серед моральних викликів для респондентів, випередивши навіть імміграцію та охорону здоров’я.
«Кожна людина у кожній країні створена за образом Божим і має невід’ємну гідність, – сказав Меттью Серенс, віце-президент з адвокації World Relief. – Саме тому євангельські християни виступають за захист біженців і політику, що зберігає сімейну єдність».
Скорочення передбачають урізання на 92% грантів, пов’язаних із зовнішньою допомогою, з метою економії приблизно 60 мільярдів доларів. У Держдепартаменті заявили, що таким чином прагнуть знищити «зловживання і марнотратство».
Однак представники церков вважають, що це рішення суперечить християнським цінностям. У березні понад 100 пасторів та активістів підписали відкритий лист «Повернення до Ісуса», в якому розкритикували «плани урізати життєво важливу гуманітарну допомогу, яка рятує голодних, лікує хворих і захищає родини».
Занепокоєння щодо внутрішньої політики
Окрім зовнішньої допомоги, 72% євангельських християн виступили проти скорочень програми Medicaid, які можуть вдарити по дітях і літніх людях.
71% непокояться щодо зменшення фінансування Програми допомоги з харчування (SNAP), а 75% підтримують розширення податкової пільги для дітей.
Імміграція та зовнішня політика
У питанні імміграції виявився розподіл думок:
- 61% підтримують легалізацію для певної частини нелегальних мігрантів.
- Більшість при цьому підтримують депортацію осіб із кримінальним минулим.
Лише 40% підтримують скорочення допомоги Україні у війні з Росією, і тільки 20% – зняття мит з російських товарів.
Менше половини всіх опитаних християн – і лише 55% євангельських – вважають, що перші 100 днів роботи адміністрації Трампа відображають християнські цінності.
«Це опитування чітко показує: багато християн не бачать у політиці адміністрації Трампа відображення своїх принципів», – зазначив пастор Габріель Сальгєро, президент NaLEC.
Ця ситуація ставить перед вірянами серйозне питання: чи відповідає підтримка політичних рішень, що зменшують допомогу нужденним, євангельському вченню про любов до ближнього? Християнські лідери наголошують: «Захист вразливих – це не політична позиція, це біблійний обов’язок».
Турбота про бідних, переслідуваних і знедолених – це суть євангельського світогляду. Адміністративні скорочення не можуть бути вищими за моральну відповідальність християн. Церква повинна не мовчати, коли ображаються «найменші з братів», бо в цьому – служіння Христу.
Джерело: Слово про Слово
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут