Якщо говорити дітям, щоб вони не плакали, вони сприймають, що їхні почуття не дійсні. Адже сльози – це природний спосіб вираження емоцій, а для малюків важливо почуватися у безпеці й не боятися проявляти свої емоції.
На цьому зауважує дитяча психіатриня Віллоу Дженкінс, повідомляє OBOZ.UA з посиланням на Nypost. Натомість фахівчиня пропонує пояснити малюкам, що це нормально та поговорити про їхні почуття.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
"Якщо говорити дітям не плакати, це означає, що їхні почуття є не дійсними. Плач – це природний спосіб вираження емоцій, і для дітей важливо почуватися в безпеці, показуючи, що вони відчувають", – ділиться експертка.
Водночас, докторка медичного центру Ешлі Пейдженкопф пояснює, що плач є відповідним для розвитку в будь-якому віці. Адже він вивільняє окситоцин та ендорфіни, що сприяє виникненню відчуття спокою. Співчуття у відповідь на сльози дитини можуть зміцнити звʼязок між батьками та малюком, запевняє вона.
"Дослідження показали, що реакція батьків на сльози дитини впливає на те, як дитина може регулювати свої власні емоції. З часом, якщо відповідь батьків буде постійно негативною, у дитини зрештою буде погана емоційна регуляція", – зазначає вона.
Фахівчиня радить пояснювати дітям, що плакати нормально та пропонувати робити кілька глибоких вдихів. Крім того, варто казати малюкам, що вони не самі у такій ситуації.
Також експерти рекомендують навчати дітей визначати, що викликає у них сумні емоції. Після того, як дитина заспокоїлась дорослі можуть поговорити з нею, що трапилося до того, як вона почала плакати та проговорити назви емоцій (наприклад розчарування, сум).
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут