Впевненість дитини формується з віком і за допомогою виховання, а не є базовою навичкою. І багато тут залежить від ставлення батьків і атмосфери вдома.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Якщо дитина росте в довірі та взаєморозумінні, то вона буде вірити в себе і свої сили й досягнення. Ресурс The Time of India опублікував 10 звичок батьків, які впливають на формування впевненості у їхніх дітей, передає OBOZ.UA.
▪ Дозволяти приймати рішення самостійно
І починати варто з маленького віку: дозволити вибрати одяг, їжу, на якому майданчику гуляти, і так далі. Надання дітям невеликого вибору допомагає їм відчувати контроль. Ця проста звичка вчить приймати рішення та формує впевненість у їхній здатності мислити самостійно.
▪ Пояснювати важливість зусиль, а не лише результату
Діти мають розуміти, що важливий процес, а не лише результат. Час і зусилля, які вкладені у навчання чи підготовку до чогось приносять набагато більше користі та розвитку, ніж висока оцінка. Це формує мислення про розвиток, і допомагає відчувати гордість за витрачені зусилля, незалежно від результату.
▪ Бути хорошим слухачем
Коли батьки по-справжньому слухають і чують своїх дітей, вони ніби говорять їм: "Твоя думка важлива". Це зміцнює самооцінку та дає дітям впевненість висловлюватися відкрито та сміливо.
▪ Спонукати їх висловлювати свою думку
Дозволяючи дітям ставити питання, висловлювати свої думки та, головне, враховувати їх, ви показуєте, що це важливо, що їх голос має значення. Це формує сміливість говорити і не боятися висловлюватись не лише вдома, а і в школі, з друзями та навіть незнайомими людьми.
▪ Показувати любов до дітей
Обійми, слова любові та підтримки створюють емоційну безпеку. Діти, які відчувають, що їх люблять, виростають із кращою самооцінкою та почувають себе комфортно в різних життєвих ситуаціях.
▪ Ставлення до невдачі як до досвіду
Діти розуміють, що помилки – це частина процесу, вони навчають ставати кращими та сильнішими. Це формує стійкість і вміння розв’язувати проблеми.
▪ Підкреслювати гарні риси
Підкреслювати такі риси, як доброта, щирість, цікавість чи вміння прикладати зусилля, допомагають дітям цінувати те, що вони роблять, а не лише те, як вони виглядають. Це розвиває внутрішню впевненість, яка не ґрунтується на чужому схваленні.
▪ Навчати дітей відповідально ставитись до їхніх обов’язків
Доручаючи дітям невеликі домашні справи, такі як допомога по дому, прибирання іграшок, батьки формують у них відчуття приналежності та важливості. Це показує дітям, що в них вірять і їм довіряють, що, відповідно, правильно впливає на самооцінку.
▪ Дозволяти ризикувати
Незалежно від того, чи це новий вид спорту, чи спроба залізти на дерево – заохочення до безпечного ризику допомагає дітям дізнатися на що вони здатні. Кожен такий крок розширює межі їхніх можливостей та розвиває впевненість у собі.
▪ Показувати власний приклад
Діти завжди уважно спостерігають за батьками, навіть коли здається, що вони не дивляться. Те, як батьки справляються з невдачами, спілкуються між собою і пробують щось нове, показує, як треба робити їм. То ж, подаючи приклад, ви виховуєте своїх дітей без витрачання додаткових зусиль.
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут