Мер Івано-Франківська просить МОН включити християнську етику до шкільної програми
Освіта і наука
20.07.2021
Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради планує звернутись до Міністерства освіти і науки з проханням включити до шкільної програми предмет "Основи християнської етики"

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обурився з того, що Міносвіти не включило в програму базової школи курс християнської етики.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Про це пише education.24tv.ua з посиланням на фейсбук Руслана Марцінківа.

За його слова, до програми "Нової української школи" для учнів 5–9 класів не потрапила жодна з програм морально-духовного спрямування.

"Це при тому, що програми "Основи християнської етики", "Біблійна історія та християнська етика", "Християнська етика в українській культурі" успішно пройшли комісію з етики та курсів морально-духовного спрямування", – написав Марцінків.

Мер Франківська переконаний, що вивчення християнської етики у школі потрібне.

"Це частина нашої культури! Мою думку поділяє Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради і готує лист до МОН з проханням доповнити список та включити до нього християнську етику", – сказав він.

У коментарях Руслан Марцінків додав: "чому діти з найменшого віку мають доступ до тіктоку, інстаграму, телеграму, де їм "лідери думок" можуть пропонувати наркотики чи запрошувати у групи смерті, а для християнської етики 5–11 класи то зарано?"

Читайте також: 20% абітурієнтів провалили ЗНО з історії

На його думку, християнська етика у школах мусить бути. "Не кожна дитинка отримує достатньо уваги та часу від батьків. І ми не можемо на це вплинути. Але у школі з ними можуть говорити і навчати справжніх цінностей, на яких зростало не одне покоління українців", – підсумував міський голова.

Водночас думки користувачів фейсбуку розділилися. Дехто підтримав думку Марцінківа, а інші виступили проти такої ідеї.

Що кажуть у МОН щодо уроків етики у школі

До слова, раніше очільник МОН Сергій Шкарлет заявив, що предмет "Основи християнської етики" не може бути обов'язковим для вивчення у школі.

Тож, відповідно до закону, школа самостійно приймає рішення щодо включення в освітню програму таких предметів, як наприклад, "Етика", "Культура добросусідства" або інші курси морального спрямування.

Джерело: education.24tv.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут.

 

Освіта і наукаХристиянський світ
Останні новини
Останні новини