Це підтверджує пресконференція Трампа 21 травня щодо жалю над виключенням Росії із G8, ігноруючи причину виключення — агресивну війну. Також учора Вашингтон відкинув включення до заяви G7 пункту про підтримку України, а також визначення повномасштабного вторгнення Росії в Україну «незаконним». Відмова засуджувати РФ за воєнні злочини стала послідовною політикою США з лютого цього року, коли США блокували резолюцію ООН із засудженням російської агресії.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
21 травня держсекретар Марко Рубіо також виступав на слуханнях у Комітеті з міжнародних справ Палати представників. Він заявив, що Сполучені Штати більше не можуть розв’язати всі світові проблеми, підтвердивши курс Трампа на ігнорування зобов’язань США перед союзниками та самоусунення від розв’язання проблем, коли влада зіштовхується із труднощами, пише c4u.org.ua.
За його словами, попередня адміністрація США на чолі з Джо Байденом «поводилася безвідповідально, заморозивши переговори з РФ на три роки». При цьому події останніх місяців демонструють неготовність Росії завершити війну через переговори, що й підтвердила стамбульська зустріч, на якій російська делегація просто озвучувала нереалістичні умови.
Таким чином, апеляція Рубіо до переговорів виглядає лише як порожня риторика, адже реальність російсько-української війни не вказує на готовність агресора зупинитися.
У дискусії з конгресменом Біллом Кітінгом Рубіо відмовився прямо називати російського диктатора воєнним злочинцем. Ці слова Рубіо іронічно контрастують з його ж виступом 2017 року. Тоді він дорікнув державному секретарю Рексу Тіллерсону за відмову назвати Путіна воєнним злочинцем: «Не має бути труднощів, щоб визнати, що військові Володимира Путіна скоїли воєнні злочини в Алеппо».
Цинічне і пряме ігнорування російських злочинів (навіть без формального словесного засудження) вказує глибоку моральну деградацію американського політикуму. Держава, яка колись позиціювала себе як «еталон демократії» та захисту прав людей у світі, сьогодні цілеспрямовано ігнорує масштабні злочини агресора.
Дональд Трамп фактично не приховує захоплення російським диктатором, приймає явно корупційні подарунки від Катару, налагоджує стосунки із режимами, котрі багато років порушують права людей і навіть толерує ісламських терористів, коли ціною питання є матеріальні блага. Його політика останніх місяців демонструє повний відхід від традицій і цінностей як США, так і Республіканської партії, а критерії прихильності зводяться до матеріальної вигоди та особистого захоплення ним.
Джерело: c4u.org.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут