Чому українки залишаються вдома попри війну: головні причини за даними дослідження
Аналітика
31.03.2025
Більшість жінок, які лишаються в Україні попри російську агресію, мотивують своє рішення прив'язаністю до сім'ї та приналежністю до країни. Проте вагомими чинниками також є наявність житла, стабільної роботи та кращих умов для дітей

Як вказано, майже 91% опитаних назвали серед причин залишитися близьких людей, сім'ю. Майже стільки ж - 88% - вказали почуття приналежності до рідної країни. 64% важливо лишатися поряд з друзями, 59% відсотків вважає, що їхнім дітям краще в Україні, аніж за кордоном. 53% лишилися через необхідність догляду за близькими, ще 52% вважає, що їхні професійні перспективи є вищими на батьківщині.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це свідчать результати дослідження "Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати", передає socportal.info.

Матеріальні чинники теж важливі: 72% відзначили наявність власного житла чи господарства, 46% - хорошої роботи як стимули не виїжджати. Загалом 47% опитаних жінок, які лишаються в Україні, вважають. що можуть забезпечити собі тут вищий рівень життя, аніж за кордоном.

Цікаво, що 65% вважає, що медична допомога в Україні є більш доступною, на думку ще 58% в Україні вони мають кращий доступ до ряду послуг, такі як банківські, адміністративні, податки, інтернет.

При цьому 20% хочуть виїхати, але не мають такої можливості.

Як за три роки війни змінився портрет українок, які виїжджають за кордон

Дослідження "Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати" показало, що старші та заможніші жінки частіше не планують еміграцію — ймовірно, вони міцніше вкорінені та позитивніше оцінюють своє майбутнє на батьківщині. Навпаки, ті, хто вже встиг пожити за кордоном і повернутися, демонструють слабшу мотивацію залишатися далі. Цікаво, що наявність маленьких дітей, проживання в сільській місцевості або статус ВПО самі по собі практично не впливають на прагнення залишитися.

Важливою зміною щодо виїзду в з України стало те, що спершу батьківщину покидали більш заможні громадяни, які мали кращу освіту, знання інших мов, зв'язки за кордоном. Наразі ж на міграцію наважуються менш забезпечені українки, яким важко звести кінці з кінцями на батьківщині.

За словами дослідників, це важливо враховувати при розробці державної політики та покращувати умови всередині країни.

Джерело: socportal.info

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

АналітикаСуспільство
Останні новини
Останні новини