У Німеччині пообіцяли надавати захист українським біженцям, поки триває війна
Європа та світ
01.04.2025
Німеччина прийняла понад 1,2 млн українських громадян з початку повномасштабного вторгнення та продовжить надавати захист українцям, допоки в Україні триває війна
«З моменту, коли Путін розпочав свою вбивчу війну проти України, ми надали захист понад 1,2 мільйона біженців війни з України, з них майже третина – це діти та молодь», – поінформувала в.о. міністра внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це Ненсі Фезер сказала на брифінгу 1 квітня, повідомляє кореспондент ukrinform.ua.

Вона нагадала, що на початку були дні, коли щодня в ФРН прибували по 15 тисяч українських біженців. Вирішальним було швидко та небюрократично допомогти цим людям, щоб не обвалити всю систему надання притулку. Тоді в Брюсселі за 3 дні вдалося знайти рішення та шляхи його імплементації, сказала Фезер.

«Ми рятували життя завдяки зусиллям багатьох залучених. І ми будемо продовжувати надавати захист біженцям з України допоки йде війна», – запевнила чиновниця та додала, що Німеччина може пишатися таким гуманітарним внеском і солідарністю.

Водночас вона визнала, що навантаження на комуни, школи, садочки, органи охорони здоров’я залишається дуже великим.

Вона акцентувала на тому, що Німеччина є державою, яка наразі інвестує найбільше в інтеграцію і є найбільш привабливою країною серед усіх. З 2021 року кількість висококваліфікованих фахівців, які прибули до республіки, зросла на 77%, що важливо для майбутнього ФРН та її конкурентної переваги на міжнародній арені. Влада прискорили процедуру набуття громадянства такими кадрами, тепер для цього потрібно 5 років, а не 8 як раніше (водночас стали більш жорсткими правила щодо претендентів).

За її словами, той, хто хоче в Німеччині жити, повинен слідувати її законам і правилами, володіти мовою та розуміти та акцептувати культуру своєї нової батьківщини. Метою влади від початку є надання можливості якнайшвидшої інтеграції. З 2021 до сьогодні у 2,5 раза збільшилась кількість учасників інтеграційних курсів (велику частку тут відіграють українці). Особливий акцент робиться на посилення інтеграційної роботи серед дітей і молоді, сказала Фезер. На її думку, треба створити перспективи для тих, хто не планує повертатися на батьківщину, щоби вони могли в Німеччині реалізувати свій потенціал.

Як повідомлялося, Німеччина прийняла з кінця лютого 2022 року найбільше українських шукавіч притулку.

Джерело: ukrinform.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світДопомога під час війни
Останні новини
Останні новини