Ця доповідь з’явилася на тлі рекордно низької народжуваності в США та інших розвинених країнах світу.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Аналіз був проведений науковим співробітником Кеном Берчфілдом з Інституту досліджень сім’ї (Institute for Family Studies). Він базується на даних Американського опитування про використання часу (ATUS) у 2021 році серед дорослих у США віком від 25 до 50 років. Берчфілд з’ясував, що загалом діяльність із дітьми отримує найвищі оцінки рівня добробуту. Наприклад, 56% часу, проведеного з дітьми, оцінюється як дуже значущий, тоді як серед інших соціальних взаємодій цей показник становить лише 37%. Так само, 44% респондентів вказали, що вони відчувають найбільше щастя, коли проводять час із дітьми, порівняно з 25%, які відчувають його без дітей.
Дослідження також показало, що респонденти вважали приймання їжі, спілкування та домашні справи більш приємними, коли поруч були їхні діти. Берчфілд також зазначив, що так само, як батьківство зазвичай асоціюється з «глибшим сенсом у житті», респонденти назвали подорожі, вечері, соціальні заходи та домашні справи більш змістовними, якщо вони відбувалися разом із дітьми.
Ці результати з’явилися на тлі зростаючої тенденції серед американських пар уникати народження дітей. У квітні минулого року Національний центр статистики охорони здоров’я США повідомив, що рівень народжуваності в 2023 році (за останніми доступними даними) знову впав до історичного мінімуму. Ця тенденція спостерігається не лише в США, але й у Європі та Азії, де країни, такі як Італія, Іспанія, Польща, Південна Корея, Тайвань і Японія, мають одні з найнижчих рівнів народжуваності у світі.
За даними The Wall Street Journal, навіть фінансові стимули в Південній Кореї, де держава та корпорації пропонують десятки тисяч доларів у вигляді виплат за одруження та народження дітей, не змогли підняти рівень народжуваності країни, який зараз становить лише 0,75 дитини на жінку. Це приблизно третина від необхідного рівня для збереження стабільного населення. Багато дорослих у свої 30 років заявляють, що вони віддають перевагу кар’єрі перед одруженням і створенням сім’ї.
Як зазначає Берчфілд, популярна культура в Америці також дедалі більше відштовхує ідею батьківства – від статей, що пропагують «життя без дітей», до активістів руху «childfree» у соціальних мережах і популярних фільмах.
Нагадаємо, що на початку року Міністерство юстиції України опублікувало звіт про державну реєстрацію актів цивільного стану за 2024 рік. Дані свідчать про критичне зменшення народжуваності та значний рівень смертності на підконтрольних Україні територіях. Українців народжується втричі менше, ніж помирає.
Джерело: vsirazom.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут