Банки можуть пробачити борги деяким українцям: хто у списку
Економіка та бізнес
27.05.2024
Українцям важливо знати про правила банківських установ, особливо тим, хто бере позику

Українці часто користуються банківськими послугами, зокрема кредитами. Проте, у житті трапляються непередбачувані ситуації, коли людина не має змоги закрити борг. Відповідно виникає зобов'язання сплачувати відсотки, штраф чи пеню. Але чи може фінансова установа пробачити борг?

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Знайти відповідь на це питання допомагає сайт novyny.pro.

Що таке списання боргу

Списання боргу означає звільнення боржника від обов’язку повертати кредитні кошти та сплачувати накопичені відсотки. Рішення про списання приймається кредитором і може мати форму часткового або повного списання:

- часткове списання передбачає сплату боржником лише частини заборгованості, а решта суми анулюється установою, що видала кредит. Це може стосуватися відсотків, зборів або певної частини основної суми кредиту;

- повне списання означає звільнення боржника від усіх зобов’язань повернення кредитних коштів та виплати відсотки, тобто відсутність подальших платежів за кредитом.

Які існують умови списання боргів по кредиту

Рішення про списання боргу зазвичай приймається банком після детального аналізу фінансової ситуації боржника. Якщо встановлено, що особа перебуває у скрутному матеріальному становищі, борг може бути списаний. Це обумовлено тим, що стягнення боргу може виявитися менш рентабельним в порівнянні з простим списанням.

Якщо одна із цих причин підходить до ситуації, у якій опинилася конкретна фізична особа, вона може звернутися в банк із проханням про списання боргу:

  • постійна втрата працездатності (це може статися в разі нещасного випадку);
  • тяжке захворювання, що призводить до неможливості працювати;
  • стихійні лиха та непередбачені обставини, наприклад, бойові дії;
  • смерть одного з позичальників, якщо кредитоспроможність базувалася на доходах обох членів сім’ї;
  • закінчення трирічного строку позовної давності по кредиту;
  • відсутність майна, яке може бути використане для погашення боргу.

Далі банк повинен розглянути таку заявку та ухвалити рішення про її задоволення або відмову.

Чому банки списують кредити українцям

Фінансовим установам не вигідно тримати в себе "безнадійні" кредити. Тому завдяки їхньому списанню банки розв'язують певні проблеми.

Після ліквідації боргів, які боржник не може віддати, в банку спостерігається поліпшення звітності та підвищення репутації. Це призводить до збільшення довіри інвесторів і покращення фінансового стану в цілому.

Тому списання кредитів є вигідним та важливим інструментом для врегулювання фінансових труднощів українців. Ця можливість базується на ряді об'єктивних обставин, що включають втрату працездатності, тяжкі захворювання та інші непередбачувані події.

Українцям варто звертатися до банку із проханням про списання боргу лише в тому разі, якщо їхня ситуація відповідає встановленим умовам.

Джерело: novyny.pro

Фото

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Економіка та бізнесСуспільство
Останні новини
Останні новини