Одним із пріоритетів держави та Міністерства соціальної політики є забезпечення права кожної дитини на виховання в родинному середовищі. У 2024 році Мінсоцполітики реалізувало низку ініціатив, спрямованих на поліпшення умов для дітей, що опинилися без батьківського піклування, а також для тих, хто проживає в прийомних та патронатних сім'ях, пише SUD.UA.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Одним із значних кроків стала спрощена процедура усиновлення, що дозволила скоротити час очікування для дітей на нові родини та зробила процес більш прозорим для кандидатів в усиновлювачі.
Мінсоцполітика збільшила оплату праці патронатних вихователів, запровадивши нові соціальні гарантії — оплачуваного помічника, оплачувану відпустку та час очікування дитини. Це сприяло зростанню кількості патронатних сімей, які тимчасово приймають дітей, коли їхні батьки не можуть про них піклуватися.
За рахунок субвенції з державного бюджету було забезпечено житлом 57 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються від 5 до 10 дітей-сиріт.
Запровадження нової виплати «Дитина не одна» стало важливим кроком у підтримці сімей, які приймають на виховання дітей до набуття ними статусу сироти, забезпечуючи фінансову спроможність таких родин.
Мінсоцполітика також запустила державну платформу з вичерпною інформацією про усиновлення та сімейні форми виховання — «Україна для кожної дитини», що стало корисним ресурсом для потенційних усиновлювачів і громадськості.
Однією з важливих подій року стало ухвалення Урядом Стратегії забезпечення права кожної дитини на виховання в сімейному оточенні.
Джерело: SUD.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут